خاصیت اسیدی و قلیایی

 

خاصیت اسیدی و قلیایی   کلینیک نصر

 

تقریبا نود درصد خون را آب تشکیل می دهد و این خون است که موجب می شود تا بدن کارهایش را به طور صحیح ودرست انجام دهد. آب از نظر حجمی از دو قسمت هیدروژن و یمک قسمت اکسیژن ساخته شده است. به عبارت دیگر، دو اتم هیدروژن همراه با یک اتم اکسیژن، یک مولکول آب را تشکیل می دهند. یک مولکول آب ضمنا از نظر الکتریکی قطبی است.

قسمتی از مولکول آب که هیدروژن در ان سمت قرار دارد، بیشتر خاصیت مثبت و قسمتی که اکسیژن در آن سمت قرار دارد، بیشتر خاصیت منفی دارد. همچنین، دو اتم هیدروژن در مولکول آب با زاویه صد وهشتاد درجه (180) به اتم اکسیژن متصل نشده اند، بلکه زاویه بین آن ها صد و چهار و نیم درجه است.
خصوصیت دیگر آب، توانایی در یونیزه شدن است. یونیزه شدن روندی است که در آن یک اتم یا مولکول، یک الکترون به اتم می دهد و یا یک الکترون از اتم می گیرد. وقتی که یک مولکول آب یونیزه می شود، به دو قسمت به نام های یون هیدروژن که به شکل H نشان داده می شود و یون هیدروکسیل که به شکل OH نشان داده می شود، تبدیل می گردد.

مولکول یونیزه آب می توانند با مواد شیمیایی موجود در بدن واکنش تشکیل داده و ترکیبات گوناگونی ایجاد نمایند. اگر تعداد یون های H آب از تعداد یونهای OH آن بیشتر باشد، به آن آب، آب اسیدی می گویند واگر تعداد یون های OH آب از تعداد یون های H آن بیشتر باشد، آن آب را آب قلیایی می نامند. آبی را خنثی می شمارند که غظت یون های OH و H آن را الزاما مساوی باشد.

یونیزه شدن آب بنابر دلایل گوناگون رخ می دهد. نسبت یون H به تعداد کل مولکول های آب را PH می نامند که نشانگر بسیار مهمی است؛ کیفیت آب مصرفی را با مقدار PH آن می سنجند. اگر تعداد یون های H با تعدا یون های OH آب برابر باشد، PH آب را مساوی با عدد هفت می دانند. اگر PH آب افزایش یابد، به این معناست که یونهای OH در آب افزایش یافته اند.

خون انسان به طور طبیعی دارای PH برابر با 3/7 است. اندکی تفاوت در میزان PH می تواند موجب تفاوت زیادی در ظرفیت خون برای حمل اکسیژن شود.
به عنوان مثال اگر میزان PH خون به جای 3/7، 5/7 باشد، توانایی خون در حمل اکسیژن به میزان هفتاد و پنج درصد افزایش می یابد. بنابراین وضعیت سلامت کامل هنگامی حاصل می شود که PH خون به جای عدد 3/7، 5/7 باشد.
با وجود این، مصرف اهنواع نامناسب نوشیدنی ها موجب کاهش شدید میزان PH بدن می شود. نوشابه های گازدار دارای PH حدود دو و نیم تا سه و نیم هستند و هر فرد فقط برای خنثی کردن و از بین بردن اثر یک لیوان نوشابه گازدار باید میزان مصرف آب خود را به سی برابر افزایش دهد. PH آب جو حدود چهار و هفت دهم است که مصرف آن موجب کاهش آب بدن می شود و دهان فرد پس از بیدار شدن از خواب در صبح هنگام، خشک می گردد.
شما اکنون می توانید بفهمید که چرا پزشکان مصرف مواد غذایی قلیایی را توصیه می کنند؛ چون این کار موجب می شود تا PH خون بالا باقی بماند و توانایی خون برای حمل اکسیژن بیشتر شود. این وضعیت به نوبه خود موجب می شود تا سلولهای بدن در حداکثر کارآیی خود به کار گرفته شوند و ضمنا به دفع مواد زاید از سلول نیز کمک می کند.
اهمیت اکسیژناسیون صحیح و از این رو حفظ PH خون در مقادیر بالا نمی تواند غلو باشد. دکتر اوتوواربورگ که در سال 1931 میلادی موفق به دریافت جایزه نوبل گردید و نویسنده کتاب متابولیسم تومور است، ابراز داشت که علت اولیه ایجاد سرطان جابه جایی و تعویض اکسیژن با مواد حاصل از تخمیر قند در داخل سلول ها می باشد.
اگرچه یک سلول سالم نمی تواند بدون وجود اکسیژن زنده بماند و یا رشد کند، یک سلول سرطانی بدون نیاز به اکسیژن زندگی کرده و تکثیر می شود. او بیان نمود که سلول سرطانی یک سلول گیاهی در بدن انسان است و مانند گیاهان برای زنده ماندن به دی اکسید کربن نیاز دارد و اکسیژن را به عنوان یک ماده زاید از خود دفع می کند.
درمان با اکسیژن در اروپا بسیار شناخته شده است وبه طور مکرر گزارشاتی در مورد پاسخ مناسب چندین بیمار مبتلا به سرطان به این نوع از درمان منتشر می شود.برخی دانشمندان مانند دکتر هرمان آیهارا بر این باورند که سرطان به دلیل فقدان اکسیژن در سلول ایجاد می شود. عدم وجود اکسیژن در یک سلول موجب مرگ سلول می شود. با وجود این، برخی از سلول هایی که ناگزیر به زنده ماندن هستند، می آموزند که زندگی خود را بدون نیاز به اکسیژن طراحی نمایند و از این رو به طور غیرطبیعی به حیات خود ادامه می دهند. تکثیر این سلول های غیرطبیعی را سرطان می نامند.

پاک ایمان طب سلامت ، راه کارهای مدرن درمانی شرکت ما ارائه دهنده راهکار های نوین درمانی و اموزش طب سنتی ومکمل اماده ارائه خدمات به شما مردم عزیز می باشد. ( ارتباط با ما ) تلفن : 66912500 (021) ایمیل : tse.2121@yahoo.com تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت پاک ایمان طب سلامت می باشد. www.nasrpakiman.com Theme from ss/ pak